Biuro Łącznikowe Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) we Frankfurcie nad Menem planuje międzynarodowe spotkanie policjantów z miast partnerskich Frankfurtu i Hesji, a także innych miast.
Zamierzamy tworzyć reprezentatywne, prestiżowe, międzynarodowe zespoły patrolowe w ramach międzynarodowego festiwalu folklorystycznego. W ten sposób podczas tego imponującego festiwalu będziemy spacerować pieszo wzdłuż świątecznej mili. Ponadto planowane są inne unikalne punkty programu (patrz program).
Na cześć wyjątkowego „Museumsufer” we Frankfurcie odbywa się „Museumsuferfest” w każdy ostatni weekend sierpnia (od 25 do 27 sierpnia 2023 r.). To jeden z najpopularniejszych festiwali sztuki i kultury w Europie.
Po obu stronach, na północnym i południowym brzegu Menu, muzea będą otwarte do późnych godzin nocnych. Wieloaspektowy program sceniczny zaspokoi gusta muzyczne każdego gościa, a wiele projektów zaprasza młodych i starszych ludzi do oglądania i udziału.
Stoiska gastronomiczne będą pełne smaku, oferując kulinarne specjały z całego świata.
Liczący około 760 000 mieszkańców Frankfurt nad Menem jest najbardziej zaludnionym miastem kraju związkowego Hesja i piątym co do wielkości w Niemczech. To także międzynarodowe centrum finansowe, ważny ośrodek przemysłowy, usługowy i targowy, a także jedna ze światowych stolic gospodarczych.
Ze względu na swoje centralne położenie Frankfurt nad Menem jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w niemieckiej i europejskiej sieci transportowej. Miło jest również wiedzieć, że jak na europejskie miasto Frankfurt ma stale rosnącą panoramę drapaczy chmur. Niektóre wybitne drapacze chmur należą do najwyższych w Europie. To jest powód, dla którego Frankfurt nad Menem jest również nazywany „Mainhattanem”.
Ponieważ prawie 44% populacji Frankfurtu ma pochodzenie migracyjne, Frankfurt nad Menem jest znany na całym świecie jako kulturalna i tolerancyjna metropolia. Dlatego jest predestynowany do międzynarodowego wydarzenia policyjnego.
Miasta partnerskie / kraje-gospodarze i miasta-gospodarze:
1. Francja (zwłaszcza: Lyon)
2. Wielka Brytania (zwłaszcza: Birmingham)
3. Izrael (zwłaszcza: Tel Awiw)
4. Kanada (zwłaszcza: Toronto)
5. Węgry (szczególnie: Budapeszt)
6. Japonia (zwłaszcza: Jokohama)
7. Ukraina
8. Belgia
9. Holandia
10. Luksemburg
11. Polska (zwłaszcza: Kraków)
12. Austria (zwłaszcza: Wiedeń)

Planowany program:
23.08.2023
Przyjazd/transfer do hotelu Motel One (Hanauer Landstraße 142, 60314 Frankfurt nad Menem).
Wspólna kolacja i zapoznanie się z uczestnikami.
24.08.2023
Oficjalne przyjęcie przez szefa policji Müllera i zwiedzanie komendy głównej policji we Frankfurcie (w tym Muzeum Zbrodni).
Następnie oficjalne przyjęcie w mundurze w „Kaisersaal” miasta Frankfurt z przedstawicielami odpowiednich misji konsularnych i oficjalnymi przedstawicielami miast partnerskich z przewodnikiem po „Neue Altstadt”.
Wspólna kolacja w jednej z najbardziej tradycyjnych restauracji jabłkowych we Frankfurcie i small talk.
25.08.2023
Wizyta w Kancelarii Państwa Hesji / Parlamencie Hesji w Wiesbaden.
Prezentacja różnych zasobów policyjnych przez członka jednostki specjalnej (SEK Frankfurt), strzelanie z różnych rodzajów broni w Lorch oraz wymiana informacji na temat procedur policyjnych.
Grill w Lorch.
26.08.2023
Z mieszanych i umundurowanych międzynarodowych zespołów patrolowych na „Museumsuferfest” tworzony jest reprezentatywny i skuteczny w reklamie patrol pieszy, jednocześnie odbywa się patrol policyjny na rzece Men.
Wspólna kolacja we Frankfurcie nad Menem.
27.08.2023
Wspólne zamykające śniadanie / dzień na własny użytek / wyjazd uczestników.

Sekcje/biura łącznikowe proszone są o zgłoszenie przedstawiciela do 31.03.2023 r. Udział odbędzie się bez broni i innego sprzętu operacyjnego. Mundury patrolowe będą noszone przez uczestników tylko czasowo iw celach reprezentacyjnych. Do każdego punktu programu należy mieć przy sobie odpowiednią odzież cywilną. Hescy policjanci są zwolnieni z zakazu posiadania broni, ponieważ są na służbie i pełnią obowiązki ochronne.
Ponieważ jest to wydarzenie o wysokim profilu, uczestnikom towarzyszyć będą czasami przedstawiciele prasy dziennikarskiej i policyjnej. Zakłada się zgodę na publikację zdjęć w mediach drukowanych lub kanałach społecznościowych.
Zakwaterowanie uczestników oraz transport na miejsce wydarzenia i wspólne obiady przejmie miasto Frankfurt, IPA Hesse i IPA Frankfurt. Koszty podróży (np. loty) każdy uczestnik musi pokryć we własnym zakresie.
Dane niezbędne do rejestracji:
– Nazwisko, imię, data urodzenia, adres zamieszkania i dyżuru
– Stopień i funkcja w policji
– Dane dowodu osobistego (numer i data ważności oraz wiza)
– Numer telefonu komórkowego i adres e-mail
– Data przyjazdu i wyjazdu
– Tryb przyjazdu i wyjazdu
Jeśli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.