Nasza sala

Po kilkuletnich staraniach w 1999 roku Zarząd IPA Region Kraków otrzymał zgodę Komendanta Wojewódzkiego na urządzenie pokoju organizacyjnego. Do dyspozycji członków Stowarzyszenia oddano salę 115 G, którą urządzono dzięki wsparciu sympatyków – Prezesów firm:  Saeco Polska,  Cafe Mag i  RMF FM.

Uroczyste otwarcie pokoju organizacyjnego, tzw. IPA House miało miejsce 25 czerwca 1999 r.

Pokój organizacyjny spełnia wiele funkcji. Odbywają się w nim spotkania organizacyjne, szkolenia językowe, przyjmujemy naszych gości. Gromadzimy w nim i eksponujemy mundury, czapki i emblematy policyjne z całego świata, liczne upominki jakie otrzymujemy od kolegów z kraju i z zagranicy.

Pomoc w zakresie wykonania tego projektu okazał Prezes Radia RMF FM Marek Dworak , Prezes Firmy Cafe MAG Kazimierz Budek oraz Prezes Firmy Saeco Polska  Bogusław Budek.

Największym wsparciem organizacyjno – wykonawczym otoczył nas Pan Stanisław Smółka z RMF FM .

Sala służy członkom IPA jak i innym policjantom do zebrań organizacyjnych, szkoleń językowych i spotkań z grupami zagranicznymi odwiedzającymi nasze miasto.

Proporce, czapki oraz liczne gadżety jakie otrzymujemy od naszych kolegów z całego świata, prazentujemy na tablicach wystawowych i w gablotach.

Prezentowane puchary są tymi trofeami, o które walczą drużyny w ramach jedynego w świecie turnieju piłki nożnej drużyn policyjnych rozgrywanego pod ziemią –  w Wieliczce

 

 

 

Od dnia 2 września 2019 roku siedziba Regionu IPA Kraków została przeniesiona do pomieszczenia w budynku nr: 19.