W styczniu 2016 roku wspólnie z naszymi „drugimi połowami” przebywaliśmy na wycieczce w Berlinie. Pomysł wyjazdu wziął się z naszego zainteresowania siatkówką. W dniach 5-10 stycznia 2016 roku w Berlinie odbywał się turniej kwalifikacyjny w siatkówce mężczyzn do IO w Rio de Janeiro. Podczas wyjazdu korzystaliśmy z mieszkania oferowanego przez IPA Berlin. Za pośrednictwem strony internetowej IPA weszliśmy w kontakt z osobą odpowiedzialną za IPA – housy w Berlinie. W ciągu paru minut zarezerwowaliśmy mieszkanie. W odpowiedzi dostaliśmy maila z dokładnymi namiarami na mieszkanie, oraz z krótką informacją dotyczącą odbioru kluczy i płatności. Mieszkanie mieliśmy dwupokojowe (istnieje również możliwość rezerwacji jednopokojowego) z w pełni wyposażoną kuchnią,
prysznicem, toaletą, tv. Warunki jak na 4 osoby idealne. W mieszkaniu znajdowało się również dodatkowe składane łóżko polowe z materacem. Mieszkanie usytuowane było w północnej części Berlina w pobliżu końcowej stacji metra Alt Tegel (U6). W bliskim sąsiedztwie znajdował się szereg sklepów, kilka restauracji, pizzerie i duże centrum handlowe. Podróż komunikacją miejską do centrum Berlina zajmował ok. 20 minut (metro + miejska kolej). Podczas pobytu zwiedziliśmy kilka miejsc które kojarzą się z Berlinem, jak i takich o których istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero na miejscu. Wycieczka w pełni się udała może poza jednym wyjątkiem ( brak awansu na Olimpiadę naszych siatkarzy ), ale miejmy nadzieję że i to im się uda na turnieju w Tokio.
Co do ceny to gwarantuję że niższej nie znajdziecie w żadnym hotelu czy pensjonacie na terenie Berlina ( sprawdzaliśmy ). My na pewno wybierzemy się tam jeszcze raz. Planujemy przełom wiosny i lata przyszłego roku.

Tekst i zdjęcia: Bogusław Makuła i Marcin Nowak.