W dniach 21 do 26 lipca 2012 r. w Krakowie gościł prezydent Sekcji IPA Cesena, miejscowości leżącej w regionie Emilia-Romania w północnych Włoszech, Maurizio Giannini z małżonką.
W rolę przewodnika po atrakcjach miasta i jego okolic wcieliła się kol. Elżbieta Miś. Pod jej opieką Państwo Maurizio odbyli spacer po Rynku Głównym w trakcie którego podziwiali Sukiennice, Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza. Niezapomnianych wrażeń naszym gościom dostarczyły wizyta na Zamku Królewskim na Wawelu połączona ze zwiedzaniem królewskich komnat oraz pobyt na Kopcu Kościuszki z którego podziwiali panoramę miasta i jego okolic. Kolejne etapy pobytu włoskich gości stanowiły obóz koncentracyjny KL Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli w Wieliczce.
Na pożegnalnej kolacji nasi Goście spotkali się z Prezesem Regionu IPA Kraków – Ryszardem Grabskim oraz Dariuszem Wójcikiem ze Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Goście ciepło dziękowali za serdeczne przyjęcie, organizację pobytu i możliwość poznania tak wielu atrakcyjnych miejsc w naszym mieście i regionie.