W dniach od 26 do 28 września 2007 r. Region IPA Kraków zorganizował VI Podziemny Turniej Piłkarski Drużyn Policyjnych w Kopalni Soli „Wieliczka”.
W turnieju uczestniczyło 12 drużyn z 6 krajów. Obok drużyn policyjnych z Danii, Luksemburga, Słowenii, Węgier, Włoch i Polski udział w rozgrywkach wzięły ekipy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz Kopalni Soli w Wieliczce.
We wtorkowy wieczór 25 września 2007 r. uczestnicy turnieju spotkali się w restauracji „Pod Wawelem”, gdzie omówiono kwestie regulaminowe oraz dokonano podziału drużyn na dwie grupy eliminacyjne. Spotkanie zakończył spacer po Krakowskim Rynku.
Rozgrywki grupowe trwały w dniach 26 i 27 września 2007 r., każdy zespół rozegrał po 5 meczów. Zmagania zapoczątkowało spotkanie drużyn: IPA Region Kraków i Mediolanu zakończone zwycięstwem krakowian w stosunku 9:4. Zdecydowana większość meczy stała na wysokim poziomie, była bardzo wyrównana i zacięta. Kibice z uznaniem wyrażali się o indywidualnych umiejętnościach technicznych i grze zawodników słoweńskich, poświęceniu w grze nielicznego zespołu z Vicenzy, zespołowej i świetnej taktycznie grze zespołów IPA Kraków, Szkoły Policji w Katowicach, a także skuteczności drużyny Straży Miejskiej Miasta Krakowa. O zajętych lokatach w klasyfikacji grupowej rozstrzygały nie tylko ostatnie mecze, ale także różnica w ilości strzelonych i straconych bramek. Natomiast w czasie wolnym od rozgrywek zawodnicy oraz osoby im towarzyszące mieli możliwość poznania zabytków Krakowa, zwiedzenia byłego obozu koncentracyjnego „Auschwitz Birkenau” w Oświęcimiu, a także przejścia trasy turystycznej w Kopalni Soli w Wieliczce.
O końcowej klasyfikacji rozstrzygnęły mecze rozegrane 28 września 2007 r., w których klasą dla siebie okazali się gospodarze turnieju drużyna IPA Region Kraków. W meczu półfinałowym pokonali ekipę ze Słowenii 8:1,a w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu reprezentację Szkoły Policji w Katowicach 8:2. Także w meczach półfinałowych i finałowych rozstrzygnęła się rywalizacja o tytuł króla strzelców turnieju. Został nim zawodnik drużyny Kopalni Soli Jacek Pajor, zdobywca 26 bramek.
Dodać należy, że uważnym obserwatorem meczów finałowych był Grzegorz Mielczarski, były reprezentant Polski w piłce nożnej, który serdecznie gratulował zwycięzcom i pokonanym.
Wręczenie nagród odbyło się 29 września 2007 r. w podziemiach Kopalni Soli w Wieliczce w trakcie uroczystej gali mundurowej. Uczestniczyły w niej zagraniczne delegacje – goście VI Kongresu Sekcji Polskiej IPA – między innymi z Austrii, Czech, Grecji, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Rosji, Słowacji i Węgier. Gośćmi honorowymi byli Komendant Główny Policji Węgier gen. Ignac, V-ce Prezydent Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel, a także przedstawiciele władz samorządowych Wieliczki i Bochni. Nagrody wręczali: Światowy Prezydent IPA Michael Odysseos oraz nowo wybrany Prezydent Sekcji Polskiej IPA Arkadiusz Skrzypczak w asyście organizatorów Turnieju: Przewodniczącego Regionu IPA Kraków Ryszarda Grabskiego i Szefa Zespołu Sędziowskiego Krzysztofa Burdaka. Z dużym uznaniem uczestnicy spotkania przyjęli decyzję reprezentacji IPA Region Kraków (zdobywcy I miejsca) oraz Jonasa Eltruda z Danii (najlepszy bramkarz), którzy zdobyte przez siebie nagrody rzeczowe – kolorowe telewizory przekazali wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 3 w Krakowie przy ul. Praskiej. Nagrody odebrał Dyrektor Ośrodka mgr Bogdan Smok.
W czasie bankietu można było posłuchać koncertu w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Wieliczce, wymienić się informacjami na temat pracy i przygotowywanych imprez, adresami poczty internetowej oraz pamiątkami i policyjnymi gadżetami. Wspólna zabawa trwała do rana i gdy przyszedł czas pożegnania nie było to łatwe, ponieważ zabawa była przednia. Opuszczający gościnne progi Kopalni Soli w Wieliczce żegnali się słowami „do zobaczenia na kolejnym turnieju …”
Więcej zdjęć w zakładce GALERIA.