We wtorek 27 października 2009 r. pod hasłem ”Servo Per Amikeco” po raz piąty w historii istnienia Stowarzyszenia na terenie Krakowa, Zarząd IPA Region Kraków zaprosił swoich sympatyków – przedstawicieli instytucji i firm wspierających naszą działalność w kraju i poza jego granicami – do udziału w Turnieju Wśród Przyjaciół….. Liczną grupę zaproszonych gości stanowili przedstawiciele służb mundurowych: Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, 2 Korpusu Zmechanizowanego WP i Straży Miejskiej. Turniej odbywał się pod patronatem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Andrzeja Rokity, osobiście zainteresowanego przebiegiem działań organizacyjnych i rywalizacji uczestników Turnieju. Zaproszeni goście rozpoczęli pobyt od zwiedzania pokoju organizacyjnego, gdzie mieli okazję zapoznać się z naszymi kolekcjami: plakietek i proporczyków Regionów i Sekcji IPA z różnych państw. Zaprezentowaliśmy również zbiór czapek i elementów umundurowania policyjnego. Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników przez kol. Ryszarda Grabskiego oraz mł.insp. Andrzeja Rokitę zawodnicy rozprowadzeni zostali na przygotowane stanowiska, aby zmagać się ze sobą w czterech konkurencjach: strzelaniu z pistoletu, strzelaniu z łuku, rzutach lotkami do celu (DART) oraz konkurencji niespodziance „Strzał Szwejka”. Postać patrona ostatniej konkurencji zaprezentował zgromadzonym red. Leszek Mazan, znany ze swojego zamiłowania do Krakowa, Pragi oraz Szwejka. On też był fundatorem jednej z nagród w tej konkurencji, napisanej przez siebie książki: „To jest Kraków, mości Książę!”. Sportowa rywalizacja w niczym nie przeszkadzała znakomitej zabawie. Czas oczekiwania na swoją kolejność startujący wykorzystywali na mecze „w piłkarzyki” oraz pogaduchy przy kawie i ciastkach. Po około dwóch godzinach można było podliczyć ilość zdobytych punktów. Najważniejsze jednak, że w tych zawodach nie było przegranych, choć niektórzy mieli „czyste” tarcze. Ceremonię wręczenia nagród poprowadził Ryszard Grabski, a nagrody zwycięzcom wręczał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, mł. insp. Andrzej Rokita. Indywidualnie w klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjny okazał Eric Kirley z Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Krakowie. Natomiast w poszczególnych konkurencjach sukcesy były udziałem:
– strzelanie z pistoletu – Wojciech Gądek (Placówka Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Krakowie Balicach)
– strzelanie z łuku – Jerzy Jastrzębski (Straż Zamkowa na Wawelu)
– rzut lotkami do tarczy – Krzysztof Raszpla (Straż Miejska Kraków)
– strzał Szwejka – Andrzej Chrzanowski (FERRO).
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna reprezentująca Służbę Więzienną w Krakowie, przed zespołem reprezentującym Placówkę Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Krakowie – Balicach. Trzecią lokatę zajęła drużyna reprezentująca Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych. Dla wszystkich uczestników Turnieju jego organizatorzy przygotowali skromne upominki, rekompensujące wniesiony trud i przypominające wspólnie spędzone chwile. Całość imprezy miała ciekawą muzyczną oprawę, o którą zadbali Aleksander „Makino” Kobyliński i „Andrusy”
Organizujący turniej Zarząd IPA Region Kraków spotkał się z życzliwością i wsparciem naszych przyjaciół, których nie sposób wszystkich wymienić. Niemniej jednak gorąco dziękujemy za pomoc właścicielom hotelu „Millenium” w Bochni, restauracji „Pod Wawelem” i „Jeffs” a także zawodnikom sekcji łuczniczej KS Płaszowianka (medaliści mistrzostw Polski) pod kierunkiem olimpijczyka z Pekinu, Ryszarda Pazura. Szczególne podziękowania składamy również kierownictwu i kadrze dydaktycznej Ośrodka Szkolenia przy ZW NSZZ Policjantów w Krakowie.

Andrzej Gaczorek – Sekretarz IPA Region Kraków

 

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA.