W dniu 15.06.2019 roku w Nowym Targu odbył się XVI Turniej Strzelecki o Puchar Regionu IPA Nowy Targ  organizowany przez IPA Region Nowy Targ oraz Klub Strzelecki LOK w Nowym Targu.

W zawodach mogli wziąć udział członkowie IPA oraz sympatycy stowarzyszenia, a głównym celem turnieju było popularyzowanie strzelectwa. Strzelania prowadzone były z karabinka sportowego SM 2 „Wostok” kal. 5,6 mm na odległość 50 m. oraz pistoletu kal. 9 mm na dystansie 25 m. Do współzawodnictwa przystąpiło ponad trzydzieści czteroosobowych drużyn przybyłych nie tylko z naszego kraju, ale także z Ukrainy, Austrii, Słowacji oraz Węgier. Osoby które aktualnie nie brały bezpośredniego udziału w strzelaniu bawiły się przy dźwiękach orkiestry góralskiej, organizatorzy dbając o dobrą atmosferę zapewnili całą gamę napoi chłodzących jak też ciast, a także różnego rodzaju dania z grilla w ilościach, które zadowoliły by najbardziej głodnego turystę. Cały wysiłek organizatorów przełożył się na wspaniałą atmosferę towarzyszącą uczestnikom do późnych godzin popołudniowych.

W klasyfikacji drużynowej IPA Kraków zajęła 11 miejsce. Indywidualnie najlepsze miejsce z naszych reprezentantów zajął Mateusz Lenartowicz, który ukończył zawody na pozycji 17.