W kwietniu jak co roku odbyły się w Krakowie eliminacje miejskie do 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz do 27 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W turniejach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Krakowa łącznie o zwycięstwo walczyło 200 uczniów. Uczestnicy konkursu walczyli o podium w trzech kategoriach: wiedza teoretyczna z zasad ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz umiejętności praktyczne.
W dniu 24 kwietnia 2018 w Centrum Rekreacyjno – Sportowym „Solne Miasto” w Wieliczce odbyła się część teoretyczna eliminacji do Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym , natomiast 25 kwietnia 2018 na terenie Miasteczka Rowerowego w Wieliczce odbyły się pierwsza pomoc przedmedyczna oraz sprawdzian umiejętności jazdy na rowerze polegający na pokonaniu toru przeszkód oraz przejechaniu miasteczka ruchu drogowego z zastosowaniem się do sygnałów i znaków drogowych. O jak najlepsze wyniki walczyli uczniowie 22 szkół podstawowych reprezentowanych przez drużyny 4 osobowe w składzie dwie dziewczynki i dwóch chłopców oraz uczniowie 6 szkół gimnazjalnych reprezentowanych przez trzyosobowe zespoły.
Eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbyły się w dniu 28 kwietnia 2018 roku na terenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Nowohuckiej w Krakowie. W Turnieju wzięło udział 24 zawodników reprezentujących 7 szkół ponadgimnazjalnych. Do części teoretycznej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej przystąpili wszyscy zawodnicy natomiast do części praktycznej opiekun drużyny wyznaczył dwóch z trzech zawodników po jednym do sprawdzianu umiejętności przejechania toru przeszkód na motorowerze oraz pokonania toru przeszkód samochodem z zamontowanym talerzem Stewarta. W obu konkurencjach liczyło się bezbłędne przejechanie toru w jak najlepszym czasie.
W dniu 05 czerwca 2018 w Kopalni Soli w Wieliczce w Komorze im. Jana Haluszki odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz 27 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W obecności zaproszonych gości nagrody uczniom oraz ich opiekunom wręczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podinspektor Robert Michalik.