W związku z akcją „Bezpieczne ferie 2019”, przez cały czas jej trwania mundurowi prowadzą pogadanki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w okresie zimowym i nie tylko.

W sobotę 26 stycznia br. krakowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi spotkali się z osobami, które tego dnia robiły zakupy w Centrum Handlowym M1.
W czasie spotkania zarówno dzieci, jak i dorośli mogli dowiedzieć się co robić, by uniknąć zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w czasie ferii i w życiu codziennym.
Na przygotowanym stoisku profilaktycznym, najmłodszych ostrzegano przed zimowymi harcami w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a dorosłych i seniorów przed oszustwami np. w internecie.
W czasie spotkania można było nie tylko obejrzeć policyjne pojazdy służbowe, ale też porozmawiać z funkcjonariuszami drogówki o zagrożeniach najczęściej spotykanych na drogach, zarówno dotyczących kierowców, jak i pieszych.

Dla dzieci zorganizowano liczne atrakcje w postaci malowanek i krzyżówek, za których wypełnienie każdy otrzymywał nagrodę, a na tych, którzy wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego, czekały pamiątkowe pierwsze prawa jazdy wręczane przez strażników miejskich.

Najmłodszym wielką frajdę sprawiło przygotowane mini miasteczko drogowe, gdzie mogli podejmować swoje pierwsze próby jako mali kierowcy, dorośli natomiast mierzyli się z torem przeszkód w alko i narkogoglach.

Organizowanie tego typu akcji pozwala dotrzeć z wiedzą o bezpieczeństwie do jak największej ilości osób, a przy okazji jest dobrą zabawą dla wszystkich odwiedzających stoiska profilaktyczne.