W dniach 26 lipca i 09 sierpnia odbył się Rodzinny turniej bowlingowy pod nazwą: „RODZINNY TURNIEJ BOWLINGOWY – DZIECI KONTRA RODZICE I DZIADKOWIE”. Projekt organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa – Wydział Sportu obejmował udział w systemie rotacyjnym ponad 150 uczestników. Rozgrywki odbyły się w PINK BOWLING& CLUB Galeria CH Kraków Plaza, , w trakcie których uczestnicy aktywnie spędzili czas. Podczas zajęć propagowano rywalizację fair play, aktywność ruchową oraz zachęcano wszystkich uczestników do zabawy. Tak jak zakładano, zawiązały się nowe znajomości dzięki dobieraniu uczestników w zakładane przez organizatora grupy 5 osobowe. Turniej okazał się bardzo dobrą alternatywą dla „wyrwania” dzieci i młodzieży sprzed komputera, a rodziny wspólnie spędziły czas na zabawie i aktywności ruchowej.
Rozgrywki w sposób aktywny zapełniły czas zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pozytywnym akcentem turnieju była również wzajemna pomoc i motywacja ze strony osób doskonale znających grę w kręgle osobom dopiero rozpoczynającym naukę, zwłaszcza dzieciom. Pozwoliło to uwierzyć dzieciom we własne siły, a rodzicom & dziadkom razem spędzić czas z pociechami w sposób efektywny i co najważniejsze aktywny.
W przeprowadzanych w tych terminach rozgrywkach zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy. Dodatkowo został przeprowadzony trzeci turniej wśród zwycięzców o pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Nagrodą były puchary i pamiątkowe gadżety. W rotacyjnym systemie ponad 150 osób miało możliwość zmierzenia się w rozgrywkach, w których nagrody podzielone wg kategorii zdobyli:
Najmłodszy uczestnik rozgrywek – Kacper Opioła,
Najstarszy uczestnik rozgrywek – Urszula Krzyżewska,
Najlepszy zawodnik – Łukasz Rysiewicz,
Najlepsza Zawodniczka – Justyna Majchrowska,
Najlepsza drużyna – złożona z pracowników: MPK, Policji, Banku Kredytowego,
Puchar Fair Play – Karolina Przewoźnik – Szpital Uniwersytecki.
Szczególne podziękowania za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju należą się Pani Elżbiecie Brzezickiej oraz Panu Marcinowi Wieczorkowi.
Była to profesjonalnie przygotowana impreza przy wykorzystaniu grantów UM Krakowa o które, to REGION IPA KRAKÓW pierwszy raz aplikował. Więcej zdjęć znajdziecie w zakładce GALERIA.

Tekst: Ryszard Grabski
Zdjęcia: Iwona Kukla