Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod patronatem Regionu IPA Kraków, w ramach podsumowania działań Bezpiecznej Drogi do Szkoły oraz obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu, już po raz drugi zorganizował w dniu 20 września 2012 roku z Małego Rynku w Krakowie „Odblaskowy Przemarsz”.
Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego wokół Rynku Głównego przemaszerowali w asyście motocyklowej pod hasłem „Bądź Widoczny Bądź Bezpieczny”.
W przemarszu zaszczycił nas swoim udziałem Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider jak również gwiazdy serialu „W-11” i „Detektywi” Joanna Czechowska, Sebastian Wątroba i Maciej Friedek.
W placówkach, które brały udział w wydarzeniu zostały wcześniej przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z policjantami przechodziły po przejściach dla pieszych stosując poznane przepisy ruchu drogowego.
„ODBLASKOWY PRZEMARSZ” miał na celu przypomnienie o ustawowym obowiązku noszenia odblasków przez dzieci do 15 roku życia poza terenem zabudowanym, poruszających się po drodze po zmierzchu.

Tekst: asp. Ewa Klementowska
Zdjęcia: Jakub Jawień