6 grudnia, Święty Mikołaj wraz z policyjną maskotką – Inspektorem Wawelkiem oraz pomocnikami, którymi w tym szczególnym dniu zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie, odwiedził Szpital Dziecięcy św. Ludwika w Krakowie. W rolę asystentów św. Mikołaja w tym roku wcielili się: Naczelnik WRD KMP podinsp. Robert Michalik, jego zastępca asp. szt. Robert Witwicki, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji V w Krakowie nadkom. Tomasz Seweryn oraz krakowscy policjanci ruchu drogowego. Mikołajem był st. asp. Paweł Czernek, a w rolę Inspektora Wawelka wcielił się sierż. Grzegorz Świtka. Ponieważ w Krakowie nie było śniegu, Święty Mikołaj przyjechał do małych pacjentów na policyjnym motocyklu, eskortowany przez funkcjonariuszy ,,drogówki”.
Ulubieniec wszystkich dzieci najpierw spotkał się z pacjentami, których stan zdrowia pozwalał na opuszczenie oddziałów. Tych, którzy nie mogli pojawić się na spotkaniach, odwiedził w ich salach. Każde dziecko otrzymało z jego rąk prezent. W paczkach znajdowały się m.in. opaski odblaskowe, z uwagi na przypadający 6 grudnia „Dzień Odblasków”
Spotkania ze św. Mikołajem to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim dobra zabawa i uśmiech na twarzach dzieci. Podczas wizyty Świętego doszło do wielu sytuacji, które skutecznie rozweselały nie tylko pacjentów, ale również gości i pracowników.

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA