Klub Biegacza „Olkuszbiega.pl” wspólnie z partnerem biegu IPA Region Kraków, drugi rok z rzędu powitał w Olkuszu biegaczy z całego kraju na II Biegu Ulicznym Srebrna Dziesiątka, który był biegiem głównym w organizowanym II Memoriale Kazimierza Chechelskiego. Nowa trasa dała możliwość zwiedzenia samego serca Olkusza w troszkę przyspieszonym tempie. Wspaniała atmosfera, i duch sportowej rywalizacji był odczuwalny w każdym zakamarku tego pięknego miasta a następnie na mecie został zamknięty w pięknym medalu, który każdy uczestnik biegu zabrał ze sobą do domu.
Oprócz biegu głównego można było wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących w tym w biegu dla upamiętnienia postaci Pana Kazimierza Chechelskiego w ramach jego memoriału. Do wspólnego biegania zaproszone zostały całe rodziny, które rywalizowały w „Biegu Pokoleń”. Dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach od 50m do 1 km.
Dzięki patronatowi IPA Region Kraków w biegu głównym prowadzona była dodatkowa klasyfikacja służb mundurowych. W tym roku przed Policją, której nie brakło, na najwyższym stopniu podium stanęła Straż Pożarna oraz przedstawicielka płci pięknej Narodowych Sił Rezerwy.
W klasyfikacji mundurowej:
I miejsce: KAMILIA HAYDER z czasem 00:37:05
II miejsce: ARKADIUSZ BUCZYŃSKI z czasem 00:37:28
III miejsce: ROBERT SWĘDZIOŁ z czasem 00:39:02
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION REGION KRAKÓW.
tekst oraz zdjęcia wyk. Tomasz Szwajgiel.