W dniu 7 czerwca br. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej S.A. Kraków przy ulicy Jana Brożka 3 odbyło się wręczenie nagród finalistom eliminacji miejskich, biorących udział w 42 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz 23 Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym.

Nagrody wrÄ™czali: ZastÄ™pca Naczelnika WydziaÅ‚u Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podkom. Jacek Gorczowski oraz gospodarz spotkania – Wiceprezes ZarzÄ…du ds. ZarzÄ…dzania Przewozami MPK S.A. w Krakowie Grzegorz Dyrkacz. ZÅ‚ożono również podziÄ™kowania dla osób, które pomagaÅ‚y w realizacji przedsiÄ™wzięć w zakresie poprawy bezpieczeÅ„stwa w ruchu drogowym.

Spośród szkół podstawowych w grupie wiekowej 10 – 12 lat na podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 149, którzy zajęli I miejsce, zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 142 zajęli II miejsce, natomiast III miejsce podium zajęli uczestnicy Turnieju ze Szkoły Podstawowej nr 66. W grupie wiekowej powyżej 12 lat, na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 129, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 64 natomiast III miejsce Szkoła Podstawowa nr 162.

W Turnieju Motoryzacyjnym zwyciężyli zawodnicy z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, II miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3, a III miejsce Zespół Szkół nr 1 w Krakowie.

Laureaci po zakończeniu części oficjalnej mieli możliwość pokierowania tramwajem Bombardier, co niewątpliwie było dodatkową atrakcją w tym szczególnym dniu.

Serdecznie gratulujemy finalistom Turniejów, a także dziękujemy pozostałym zaproszonym gościom za wsparcie w realizacji przedsięwzięć w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.