W dniu 16 kwietnia 2009 r. na prośbę Wiesława Leszczyńskiego, Przewodniczącego IPA Region Radom – IPA Region Kraków zorganizował pobyt w Krakowie dla 14 osobowej grupy członków IPA z Landesgruppe Nordrhein-Westfalen [Niemcy], policjantów / wykładowców ze szkoły Policji w Bork-Selem, pod kierownictwem Konrada Brükera oraz kol. Wiesława Leszczyńskiego i kol. Macieja Szlachety z IPA Radom.
Zwiedzanie Krakowa tradycyjnie rozpoczęliśmy od Bramy Floriańskiej, która jest początkiem tzw. „Drogi Królewskiej”, to jest drogi, którą poruszali się wszyscy zdążający do siedziby Króla Polski na Wawelu przez prawie 500 lat.
Naszych Gości bardzo zainteresował pomnik króla Władysława Jagiełły wracającego do domu w 1410 r. na Wawel z bitwy pod Grunwaldem.
Pani Edyta Kiresztura, przewodniczka BP JURA, wyjaśniła Gościom genezę powstania pomnika, który został ufundowany przez Ignacego Paderewskiego w pięćsetną rocznicę bitwy pod Grunwaldem.
Dalej poszliśmy ul. Floriańską do Rynku Głównego, [największego placu średniowiecznej Europy]. Później zwiedziliśmy podworzec Kolegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się tam, od 1400 r. na mocy postanowienia króla Władysława Jagiełły. Plantami dotarliśmy do pałacu biskupiego, [siedziba Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Jana Pawła II]. Ulicami; Grodzką i Kanoniczą dotarliśmy na Wawel.
Po zwiedzeniu Wawelu poszliśmy na obiad do hotelu Royal. Tam po posiłku pożegnaliśmy się, wymieniając wzajemnie swoje adresy.
Zarząd IPA Radom przysłał mi podziękowanie za zorganizowanie pobytu w Krakowie przyjaciół z IPA Bork Selem.